Spustili jsme nový e-shop. Pokud jste měli registraci na našem starém e-shopu, vytvořte si prosím novou. Děkujeme.

Garmin echoMAP 52cv CHIRP + sonda GT20-TM

Neohodnoceno
Značka: Garmin
Mapový GPS plotter s barevným displejem s úhlopříčkou 5", vestavěný vícefrekvenční sonar (sonarová sonda v ceně). Jednoduché, intuitivní ovládání včetně podpory podrobných námořních map Garmin BlueChart G2 Vision s možností automat. výpočtu trasy do cíle.
Dostupnost Na dotaz
Možnosti doručení
Kód: 010-01566-01
13 900 Kč 11 487,60 Kč bez DPH
Garmin echoMAP 52cv CHIRP + sonda GT20-TM
Neohodnoceno
Značka: Garmin

Menší mapový GPS plotter kombinovaný se sonarem. Barevný, 5", čtvercový displej. Sonarová sonda v ceně.Kompaktní GPS plotter/sonar pro příznivce jachtingu nebo rybáře. Jeho rozměry a hmotnost jsou stále dostatečně malé a je ideální pro lodě, kde není dostatek místa na větší plotter nebo pro případy, kdy potřebujete přístroj často přenášet. Garmin echoMAP 52 má velice jednoduchou montáž a instalaci, v podstatě stačí plotter připojit na napájení (zdroj 9-18 V), připojit kabel sonarové sondy a sonarovou sondu ponořit do vody (připevnit na loď nebo ponořit např. na tyči v případě přenosného provedení).
Použitý displej: WQVGA s rozměry 9x9 cm a s rozlišením 480x480 pixelů.

Garmin echoMAP 52 je schopen zobrazovat na displeji podrobné mapy. Na moři a evropských vnitrozemních vodách jsou k dispozici podrobné mapy edice Garmin BlueChart G2 Vision. S nimi je přístroj schopen automatické navigace z jednoho, do druhého místa, včetně vyhnutí se nebezpečným místům podle zadaného ponoru a výšky lodě. Samozřejmě je ale stále k dispozici i klasická forma navigace na cílový bod nebo po běžně naplánované trase. Pro Českou republiku jsou k dispozici podrobné mapy v měřítku 1:10 000 s přesným zákresem břehových linií vodních toků a vodních ploch. Alternetivně je možné volně stažitelných OSM map.

Automatické mapování dna - funkce QuickDraw. Přístroj je vybavený unikátní funkcí QuickDraw, která je během jízdy po vodní ploše automaticky mapovat dno a na displeji přístroje vykreslovat zákres hloubnic (linií o stejné hloubce). Pokud na vodní ploše jezdíte častěji, přístroj automaticky vytvoří podrobnou a velmi přesnou mapu vodní plochy. Mapa se automaticky ukládá na datovou kartu (ploter používá standardní microSD paměťové karty) a mapu je možné sdílet s ostatními. Mapu je možné nejen sdílet, ale společně s komunitou ostatních uživatelů se i společně podílet na mapování dna nebo bezplatně využívat map, které podobnou cestou vznikly.

UKÁZKA: https://www.youtube.com/watch?v=o31cLrIwu9c#action=share

Garmin echoMAP 52 obsahuje vestavěný, vysocecitlivý 5Hz GPS přijímač, který aktualizuje pozici 5x za vteřinu. Pomocí GPS je možné ukládat do paměti navigace důležité body (kotvení, místo, kde vnadíte ryby, nebezpečná místa…) a projeté trasy. Projeté trasy ukládá plotter automaticky a na mapovém displeji vidíte zřetelně, kudy jste již projeli. Pokud je k přístroji připojena sonarová sonda, obsahuje záznam projeté trasy i informace o měřené hloubce (dá se využít například pro účely mapování dna).

Sonar - Garmin echoMAP 52 obsahuje vestavěný sonar využívající tradiční sonarové technologie a technologie ClearVu. Oba sonary jsou navíc vybaveny CHIRP technologií, která ze sondy vysílá více frekvencí a pulsů najednou a je schopná podrobněji zmapovat drobné objekty a nerovnosti na dně nebo ve vodním sloupci.
Tradiční sonarová technologie, kterou přístroj používá pracuje na frekvenci 50/70/200 kHz a obsahuje duální i dvoufrekvenční technologii tradičního sonaru. Frenkvence jsou zvoleny tak, aby poskytovaly přehled v mělkých vodách pomocí nižší frekvence a širšího zíběru a naopak vyšší podrobnosti pomocí vyšší frekvence a užšího záběru. Současně je sonar schopen spolehlivě fungovat i v hlubších sladkých i slaných vodách.
Technologie CleaVu poskytuje oproti tradičnímu sonaru realističtější zobrazení objektů a struktur na dně a ve vodním sloupci. Využívá frekvence 260/455/800 kHz. Obrázek na displeji ClearVu dokáže prozradit předměty nebo porost na dně vodní plochy. Sonarová sonda, která je v ceně přístroje je optimalizována pro mělčí vody, cca do 80 metrů hloubky, kde funguje nejlépe. Sonar a sondu je možné bez problémů použít i na hlubších vodách, pokud by nasazení sonaru bylo primárně pro vyšší hloubky, je dobré zvážit sondu optimalizovanou do takových hloubek.
Tradiční sonar i ClearVu sonar umožňují velmi rychlé nastavení základních parametrů během plavby. Ať už se jedná o změnu zisku sondy (pomůže zpřehlednit obraz v závislosti na čistotě a typu vody), měřítko, barvy zobrazení nebo zobrazení ve více oknech.
Maximální dosažitelná hloubka s tímto sonarem je až 700 metrů ve sladké nebo až 330 metrů ve slané vodě.
Sonarová sonda, která je v ceně přístroje poskytuje současně měření teploty vody.

Přístroj využívá 4-pinové sonarové sondy, v případě potřeby je možné plotter zakoupit i bez sonarové sondy v ceně a použít samostatně bez sonaru nebo alternativně vybrat jiný typ sonarové sondy. Garmin echoMAP 52 je možné propojit s další námořní elektronikou (autopilot, vysílačka...) pomocí NMEA0183 nebo NMEA2000 protokolu, přístroj má k dispozici 1 vstupní a 1 výstupní NMEA0183 port + NMEA 2000 konektivitu.
Garmin echoMAP 52 není vybaven bezdrátovými technologiemi pro připojení dodatečných čidel (např. windmetr) nebo chytrých přenosných zařízení (

 

 

 
 

" data-toggle="popover" data-trigger="hover" title="">SMARTphone, tablet).
Garmin echoMAP 52 je odolný proti vodě dle normy IPX7 (ponoření do vody o hloubce 1m na dobu 30 minut) a je možné jej provozovat na otevřené palubě, stejně jako v podpalubí.
V balení přístroje je obsažený stojánek. Přístroj je možné montovat do stojánku nebo zabudovat do palubní desky.

Ovládací menu přístroje je k dispozici i v českém jazyce. Obraz sonaru je možné nahrávat společně s projetou trasou na datovou kartu microSD. Uložený záznam je později možné přehrát na monitoru počítače pomocí volně stažitelného programu HomePort. V programu HomePort vidíte obraz sonaru a současně projetou trasu nad mapou a také pozici, které odpovídá zobrazení sonaru. Nad sonarem nebo nad mapou je v programu HomePort možné vyhodnotit zobrazené objekty a myší na tomto místě vytvořit bod, ke kterému může navigace později zpětně navigovat.

 

Záruka: 24měs

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: